Image Image Image Image Image Image Image Image Image

07 Cze

By

Caparol Carbon Edition – Ekstremalnie odporne systemy dociepleń

7 czerwca 2013 | By |

Jedyny na rynku zbrojony włóknem węglowym system ociepleń CARBON zapewnia extremalną odporność fasad na uszkodzenia mechaniczne i termiczne.

Włókno węglowe jest jednym z najtrwalszych materiałów na Ziemi. Dlatego system ociepleń CARBON firmy Caparol wytrzymuje nawet 10-krotnie większe obciążenia niż dotychczasowe rozwiązania.

System Carbon swoją siłę zawdzięcza wykorzystaniu węgla – czterowiązaniowego pierwiastka o imponującym działaniu i wszechstronnym zastosowaniu. Węgiel oraz jego pochodne – diament, grafit i włókno węglowe – można nazwać cudem we wszystkich dziedzinach, w których wymagana jest niespotykana wytrzymałość na rozciąganie i twardość. Jest to materiał obecny w Formule 1, jachtach wyczynowych, sportach samochodowych, a także w świecie robotów. Te parametry czynią włókno węglowe idealną bazą dla niezniszczalnych i długowiecznych warstw ochronnych elewacji. Powłoka wykonana z produktów Carbon tworzy więc swoistego rodzaju kamizelkę kuloodporną, trudną do przebicia i extremalnie wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne i termiczne.

carbon-1 carbon-2