Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dom z garażem w stylu klasycznym

Użyte materiały:

Elewacja – Caparol Sylitol Fassadenputz K15

Elewacja domu została wykonana przy pomocy tynku  silikatowego Caparol Sylitol Fassadenputz K15. Jest ot tynk cienkowarstwowy, dekoracyjny,  o grubości ziarna 1,5 mm i gotowy do użycia. Do pomalowania całej elewacji użyto dwóch kolorów: Savanne 15 oraz jaśniejszy Savanne 16.

Wnętrza – Caparol Samtex 7 E.L.F.

Na ścianach została zastosowana satynowo matowa lateksowa farba do wnętrz Caparol Samtex 7 E.L.F.Farba przeznaczona jest do wykonywania gładkich, niewrażliwych na uszkodzenia, i zachowujących strukturę podłoży powłok wewnętrznych o satynowo matowej powierzchni.

Dzięki swojej odporności oraz jej podatność na czyszczenie farba nadaje się do stosowania na powierzchniach znajdujących się w miejscach takich jak: szkoły, szpitale, przedszkola, budynki użyteczności publicznej, biura, hotele, restauracje, na korytarze oraz klatki schodowe.

Ościeżnice – lakiery Caparol Capacryl PU-Vorlack oraz PU-Gloss

Podkład ościeżnic został wykonany przy pomocy wodorozcieńczalnego, poliuretanowego lakieru podkładowego na drewno i inne zagruntowane podłoża Caparol Capacryl PU-Vorlack.

Jest to lakier do wykonywania wypełniających, dobrze rozlewnych powłok podkładowych na wymiarowych elementach drewnianych, zagruntowanym metalu, powierzchniach szpachlowanych i szlifowanych, a także dobrze przyczepnych istniejących powłokach przez nałożeniem lakierów wierzchnich Capacryl PU-Gloss / Satin lub Capalac Aqua PU-Alkyd.

W drugim etapie na ościeżnice naniesiono lakier akrylowo-poliuretanowy Caparol Capacryl PU-Gloss – odporny na uderzenia i zadrapania.

Jest to lakier do wykonywania najwyższej jakości powłok pośrednich i wierzchnich na zagruntowanym drewnie wymiarowym, a także na zagruntowanym metalu i twardym PCV wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.