Image Image Image Image Image Image Image Image Image

09 Lip

By

Tynki silikonowe Caparol

9 lipca 2013 | By |

Tynki silikonowe łączą zalety tynków mineralnych i żywicznych. Są to produkty odporne na uderzenia, zanieczyszczenia i niesprzyjające warunki atmosferyczne dlatego często stosuje się je na obiektach narażonych na zabrudzenia.  Ich powierzchnia utrudnia osadzenie się brudu i ulega samooczyszczeniu nawet podczas deszczu. Tynki silikonowe są również bardzo wysoce przepuszczalne i odznaczają się szeroką gamą kolorów.Jeśli już decydujemy się na tynk silikonowy nie powinniśmy wybierać produktów tanich. Mimo tego, że tynk silikonowy sam w sobie należy do jednych z najlepszych tynków cienkowarstwowych.

Pamiętajmy, że tynk zewnętrzny ma nie tylko chronić ściany domu przed zniszczeniem, powinien spełniać również funkcje ozdobne elewacji. Warto więc zainwestować w produkt, który nie straci szybko na urodzie, a intensywny kolor utrzyma się przez kilkanaście lat.

Produktami na które warto zwrócić uwagę są tynki silikonowe firmy Caparol. Przede wszystkim cienkowarstwowy tynk na bazie żywicy silikonowej Caparol AmphiSilan-Fassadenputz. Może być on stosowany jako zaprawa tynkarska w systemach BSO, w programie renowacji tynków, na betonie niepowlekanym, na tynkach podkładowych grypy PII i PIII wg DIN 18 550, na matowych nośnych powierzchniach malowanych farbami dyspersyjnymi oraz na nośnych powłokach silikatowych.

Dlaczego warto zainwestować więcej pieniędzy w droższy tynk silikonowy?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli policzymy sobie ile kosztuje powtórne kładzenie tynku lub jego malowanie, to od razu zobaczymy, że warto zainwestować w tynk, który po prostu dłużej wytrzyma i zachowa swoją urodę przez wiele lat. Co więcej decydując  się na produkty firmy Caparol otrzymamy wysoką jakość, która jest cechą produktów tego producenta. Tynki silikonowe Caparol, w tym tynk Caparol AmphiSilan-Fassadenputz dzięki swojej obojętności elektrostatycznej pozbywa się zabrudzeń ze swojej powierzchni. By tynk odzyskał swoją naturalną świeżość wystarczą jedynie intensywne opady deszczu. Sposób nakładania jest również wart podkreślenia. Nie zaobserwujemy zjawiska w którym tynk „spada” podczas nakładania. Dzięki temu materiał się nie marnuje tworząc przy tym mniej zabrudzeń. Tynk silikonowy Caparol AmphiSilan-Fassadenputz wchodzi w skład nowej generacji produktów o niespotykanej odporności na zabrudzenia. Wpływa na to między innymi:

  • Nanotechnologia (dzięki zastosowaniu składników o strukturze nanometrycznej, powstałe powłoki znacznie redukują niekorzystny wpływ wszelkich zanieczyszczeń)
  • Fotokaliza (przyspieszenie reakcji chemicznej pod wpływem światła, która pozwala utleniać i rozkładać różnego rodzaju zabrudzenia organiczne takie jak: ptasie odchody, tłuszcze, oleje, spaliny, itp. Dzięki fotokalizie zabrudzenia same odpadają lub łatwo dają się spłukać wodą np. podczas deszczu)
  • hydrofobowość kapilarna (zastosowane specjalne spoiwa silikonowe hydrofobizują kapilary powodując zmniejszenie chłonności wody, przez co para wodna może swobodnie przenikać poprzez powłokę. Tynk jak i znajdujący się pod nim mur dzięki temu mogą pozostawać na zawsze suche)

KORZYŚCI

Możliwe jest barwienie w odcieniach z kolekcji kolorystycznej CaparolColor lub w systemie Caparol 3D System. Tynki Caparol dostosowane są do barwienia fabrycznego i maszynowego w systemie ColorExpress. To ponad 1650 kolorów!! Duży wybór barw umożliwia dopasowanie odpowiedniego koloru spełniającego gusta każdego klienta. Wszystkie kolory dostępne są w stałej cenie.

Tynki silikonowe dość łatwo utrzymać w dobrym stanie. Nie przyciągają one brudu i kurzu. Problemu nie stanowią również ptasie odchody  – one także, dzięki samoczyszczącym właściwościom tynku są łatwo zmywalne. Doceni się to za każdym razem kiedy będzie się patrzeć na brudną elewację sąsiadów.

Dość istotną kwestią jest ponadto zużycie tynku. W przypadku produktów marki Caparol jest ono małe, co wpływa na niski koszt całkowity całej inwestycji.

Ocena fachowców: Tynki silikonowe firmy Caparol, są jednymi z najlepszych produktów w swojej klasie. Są niezwykle odporne na działanie zanieczyszczeń. Można je nakładać za pomocą pacy ze stali nierdzewnej lub natryskiwać i co najważniejsze, tynk nie odpada podczas nakładania. Przekłada się to tym samym na zużycie tynku i wpływa na całkowity koszt inwestycji. Fachowcy najczęściej zwracają uwagę na dobrą wytrzymałość tynków. Nie jest to produkt, który zużywa się szybko, więc naturalne jest, że jest on polecany. Kolejnym czynnikiem jest bardzo duży wybór kolorów i cena – wszystkie kolory kosztuję tyle samo.

Ocena klientów: Klienci doceniają przede wszystkim to, że elewacja może świetnie wyglądać przez długie lata, nie traci kolorów, a intensywność jej barwy zachowa się przez lata. Nie bez znaczenia jest też możliwość wybrania z ponad 1650 kolorów oraz cena o czym wspominaliśmy wyżej. Do najbardziej zadowolonych klientów należą Ci, którzy na co dzień przekonują się o właściwościach tynków silikonowych firmy Caparol. To jak te tynki radzą sobie z zabrudzeniami zdecydowanie wpływa na zadowolenie klientów.

Do pobrania:

Tekst: Caparol Color House Wrocław